چاپ کارت دانشجویی

چاپ کارت دانشجویی بر روی کارت پی وی سی بدون تماس 

کارت دانشجویی


کارت دانشجویی کارتی است که به عنوان معرف و هویت ساز دانشجو در دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. هر دانشجو هنگام ثبت نام در دانشگاه یک کارت دانشجویی بعنوان کارت شناسائی دریافت می کند که توسط خود دانشگاه و فقط برای وی صادر می‌شود. این کارت به عنوان کارت شناسایی دانشجو محسوب می شود و با استفاده از آن کارت، مجوز ورود به دانشگاه، سمینارها و جلسات و همچنین مجوز استفاده از سلف غذاخوری و خوابگاه را خواهد داشت.

در واقع کارت دانشجویی هوشمند می توانند حجم زیادی از اطلاعات مربوط به  دانشجو را در خود ذخیره کنند و در هر بخش از دانشگاه و هر زمان که احتیاج به اطلاعات دانشجو بود مورد استفاده قرار بگیرند. در این نوع کارتهای دانشجویی می توان اطلاعات موجود در کارت را طبقه بندی کرد و برای میزان دسترسی به اطلاعات داخل کارت، برای آن سطح دسترسی تعیین کرد تا امنیت اطلاعات بیشتر شود و بر اساس مجوز بتوان به اطلاعات درون کارت دسترسی یافت. در واقع اطلاعات ذخیره شده در حافظه کارت اجازه دسترسی و مدیریت امکانات مختلف ارائه شده توسط واحد دانشگاهی را فراهم می­ کند. همچنین کارت دانشجویی هوشمند می تواند برای کنترل ورود و خروج دانشجو به دانشگاه در بخش حراست و ورود به جلسات امتحانی و در سمینارهای علمی برای کنترل تردد و همچنین برای ثبت نام در اردو های دانشجویی و … نیز مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به شخصی­ سازی کارت­ها، امکان شناسایی بسیار سریع دانشجوها وجود دارد، تا بتوان به راحتی از ورود افراد متفرقه به واحد آموزشی جلوگیری نمود.

چاپ کارت دانشجویی

در گذشته چاپ کارت دانشجویی  روی کاغذ یا مقوا انجام می گرفت که به دلیل استفاده زیاد و بلند مدت کیفیت خود را از دست می داد و به سرعت خراب می شد. از آنجایی که کارت های مقوایی در معرض آسیب دیدگی زیادی قرار دارند می بایست از جنسی تولید شوند که دوام بالایی داشته باشد. امروزه اغلب دانشگاه ها به جای چاپ کارت دانشجویی کاغذی و مقوایی اقدام به چاپ کارت دانشجویی از جنس پی وی سی می کنند. کارت pvc نوعی کارت پلاستیکی مقاوم است که بسیار با دوام بوده و علاوه بر طول عمر بالا، قابلیت های دیگری نیز دارد. این نوع کارت ها را با استفاده از چاپگرهای مخصوص تولید می کنند که کیفیت بالایی را ارائه می نماید. از مهمترین ویژگی های کارت پی وی سی قابلیت هوشمند سازی آن است. این کارت ها را می ‌توان بر روی کارت‌ هوشمند PVC مانند کارت مغناطیسی و یا کارت مایفر که مبتنی بر تکنولوژی RFID است چاپ نمود و اطلاعات مربوط به دانشجویان را داخل آن ذخیره ساخت. برای خواندن آن ها نیز می توان از کارتخوان های مخصوص مایفر یا همان دستگاه کارت خوان مخصوص کارت مایفر استفاده کرد. علاوه بر کارتهای دانشجویی ، از کارت های پی وی سی میتوان برای چاپ کارت دانش آموزی نیز استفاده کرد.چاپ کارت دانشجویی تبریز تهران

امنیت کارت دانشجویی


کارت دانشجویی قابلیت ذخیره سازی حجم بالایی از اطلاعات مربوط به پرونده آموزشی دانشجویان را دارد. این کارت حاوی اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی دانشجو، کد ملی، شماره دانشجویی، عکس دانشجو، آرم دانشگاه و بسیاری موارد دیگر می تواند  باشد. برای افزایش امنیت اطلاعات موجود در کارت ها می توان اطلاعات موجود در آنها را طبقه بندی کرد و برای هرکدام از آنها یک سطح دسترسی تعیین نمود. لازم به ذکر است که کارت دانشجویی تا زمانی که دانشجو در حال تحصیل است اعتبار دارد و در طول دوره ی تحصیل نیازی به چاپ مجدد آن ندارد. در صورت آسیب دیدن و یا مفقود شدن کارت، چاپ کارت دانشجویی تکی فقط با ارائه نامه رسمی از دانشگاه مربوطه تجدید چاپ می شوند

طراحی کارت دانشجویی

 

 • طراحی کارت دانشجویی باید در ابعاد ۵۴*۸۵ میلی‌متر و رزولوشن ۳۰۰DPI انجام شود.
 • برای طراحی باید از نرم افزار فتوشاپ و یا کورل و مد رنگی RGB استفاده نمود.
 • اطلاعات مربوط به دانشجویان نظیر نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره دانشجویی و … در یک پایگاه داده مانند اکسل ذخیره گردد.
 • عکس دانشجویان می بایست در یک فایل و براساس شماره دانشجویی و یا کد ملی آن ها نامگذاری شود.
 • عکس پرسنلی کلیه دانشجویان در یک سایز و با یک فرمت ذخیره سازی گردد.
 • طرح نهایی در غالب یک فایل لایه باز به صورت tif یا psd ذخیره شود.

لازم به ذکر است شرکت آرمان جهت تسهیل عملیات چاپ برای دفعات بعدی، پنلی با نام کاربری و کلمه عبور خاص دانشگاه تقدیم مجموعه خواهد کرد تا مشتریان بتوانند درخواست صدور کارت های موردی خود مانند المثنی و یا دانشجوی مهمان و غیره را از طریق پنل خود به آدرس http://paper.arman.co.ir به شرکت ارسال نمایند. تیم چاپ از شنبه تا چهارشنبه بجز روزهای تعطیل ساعت ده صبح، درخواست های صدور کارت را بررسی نموده پیش فاکتور جهت ارسال به مشتری را صادر می کند و درخواستها در صف چاپ قرار می گیرند و با توجه به حجم سفارشات کارتها در بازه زمانی 24 تا 48 ساعت به دست مشتری خواهند رسید.

کاربرد کارت دانشجویی PVC

 • امکان شناسایی بسیار سریع دانشجوها
 • کنترل ورود و خروج دانشجو از دانشگاه
 • ورود به جلسات امتحانی یا سمینارهای علمی با استفاده از کارت هوشمند
 • استفاده از خدمات کتابخانه دانشگاه محل تحصیل(درصورت تجهیز کتابخانه به کارتخوان مربوطه)
 • امکان دسترسی و مدیریت امکانات مختلف واحد نظیر سایت اینترنت و سلف غذاخوری
 • جلوگیری از ورود افراد متفرقه به واحد آموزشی
 • پرداخت از طریق پول الکترونیکی که موجب امنیت و آسانی پرداخت ‌ها می گردد.
 • ورود به سامانه ها بدون نیاز به نام کاربری و کلمه عبور و تنها با نشان دادن کارت به دستگاه کارتخوانورود به سیستم بدون نیاز به نام کاربری و فقط با کارت هوشمند چاپ کارت دانشجویی تبریز ایران تهران

مزایای چاپ کارت دانشجویی PVC

 • کیفیت چاپ کارت دانشجویی روی پی وی سی بسیار بالا می باشد.
 • کارت دانشجویی پی وی سی مقاومت بالایی است.
 • کارت pvc در مقابل خم شدن و سایش استحکام بالایی دارد.
 • این کارت ها خاصیت ضد آب دارند و با تعریق و رطوبت و قرار گرفتن در معرض آب خطری متوجه آن ها نیست.
 • کارت پی وی سی قابلیت هوشمند سازی دارد.

روش چاپ کارت دانشجویی PVC


چاپ کارت دانشجویی با استفاده از تکنولوژی چاپ دیجیتال انجام می گیرد. این روش برای تیراژ پایین و چاپ فوری کارت PVC مناسب است. علت چاپ کارت دانشجویی هوشمند به روش چاپ دیجیتال وجود اطلاعات متغیر مانند نام دانشجو، کد ملی، شماره دانشجویی، عکس و… است. از طریق این تکنیک می توان اقدام به چاپ فوری کارت دانشجویی نمود.در شرکت آرمان، چاپ بروش غیر مستقیم و با استفاده از فیلم انتقال انجام میگیرد. چون کارتهای هوشمند بدون تماس در واقع از سه لایه تشکیل شده اند و دارای IC و چیپ مخصوص می باشند، در محل چیپ دارای نا همواری هستند لذا بخاطر اینکه رنگ چاپ در همه جای کارت هماهنگ باشد، اطلاعات هر کارت ابتدا برروی فیلم انتقال چاپ می شوند سپس این فیلم در دمای 175 درجه سانتی گراد برروی کارت خواهد چسبید. بعلت وجود فیلم، در این روش ماندگاری چاپ بسیار بالاتر از روش مستقیم خواهد بود. همچنین طرح کارت تمامی لبه های کارت را پوشش خواهد داد.

خدمات واحد چاپ شرکت آرمان

 • چاپ کارت در کمترین زمان و بهترین کیفیت
 • ارسال رایگان به تمامی نقاط کشور برای سفارشهای بالای 100 عدد
 • چاپ کارت برروی کارتهای هوشمند، بدون تماس، مگنت، RFID
 • شخصی سازی کارتهایی که طرح اولیه آنها قبلا بروش تولید و یا آفست برروی کارت چاپ شده است.

از جمله سایر کاربرد های تعریف شده توسط این شرکت برای کارتهای هوشمند می توان به موارد زیر اشاره نمود: 

کارت بیمار هوشمند

کارت سهام هوشمند

کارت عضویت هوشمند

انتخابات هوشمند مبتنی بر کارت هوشمند


نرم افزار های مرتبط:

نرم افزار مدیریت استخر و باشگاه | نرم افزار ارسال و دریافت پیامک | اتوماسیون تغذیه

.

 
تماس با ما
آدرس:
دفتر مرکزی: آذربایجان شرقی- تبریز-بلوار توانیر-بعد از پل توانیر - روبروی پارک نظامی- مرکز رشد علوم پزشکی تبریز
دفتر تهران: شهرک غرب ، نیایش ، فرحزادی شمال ، گلستان دوم پلاک 87 واحد6  طبقه 4
کد پستی: 5133997139
ایمیل: info at arman.co.ir
تلفن:
فکس: 02189783622
شماره موبایل: 09220830950
09143184300
09123127516